- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Міжгір'я
Буває так, що сили закінчуються. Хочеться відпочити, наповниться життєвою енергією, черпнуть побільше натхнення, що б знову вирушить підкорювати вершини і досягати поставлених цілей. Все це ви знайдете в смт Міжгір'я! Прямо зараз ми постараємося переконати вас в тому, що ви просто зобов'язані хоча б один раз в житті побувати тут. Закарпаття взагалі територія України, яка нереально багата населеними пунктами, гідними уваги мандрівників. Мабуть, кожен з них такий. А особливо примітно те, що кожен з таких селищ характеризується чимось особливим. Як, власне,і Міжгір'я, про який і йде мова.
- опис
- тури
Міжгір'я – найпоетичніший куточок Закарпаття!
У долині річки Ріки, серед полонин Боржави і Червоної, є самий затишний куточок Закарпаття, краса якого заслуговує, аби нею захоплювалися.
Смт Міжгір'я прекрасно в будь-який сезон. Засніжені гори взимку засліплюють своєю білизною і неприступністю.
У теплий період місцевість просто зачаровує своїм смарагдовим кольором. Охоплені туманом вершини викликають захоплення і ваблять сюди знову і знову.
А які фарби тут можна побачити восени – це мрія будь-якого художника! Приваблюють сюди туристів і мінеральні води, які добре впливають на весь організм. Тут відпочиває і тіло, і душа!
Чудові визначні пам'ятки Міжгір'я
Створивши таке чудо, природа дала нам можливість доторкнутися до прекрасного. Пам'ятки Межигір'я приваблюють туристів з різних куточків. Безумовно, цілющі джерела, яких тут більше 40, заслуговують вашої уваги.
Місцеві санаторії і бази відпочинку створять комфортні умови для вас. Любителі гірськолижного спорту можуть насолодитися тут в зимовий період чудовими трасами. У самому центрі селища гордо стоїть 500-річний дуб. Цікаво буде відвідати музей лісу і сплаву на Чорній річці.
Неймовірної краси Синевирське озеро і водоспад Шипіт підкорять вас з першого погляду. Гора Стримба, що знаходиться в околицях селища, вражає своєю міццю і силою. Не дарма це місце називають перлиною Закарпаття.
Історія смт Міжгір'я
Колишня назва Волове вперше згадується в документах в 1415 році. У той час територія належала угорському феодалу Урмезею. Жителі займалися тваринництвом, риболовлею і землеробством.
![]() |
Історія Межигір'я розповість нам про численні набіги, руйнування і завоювання. Але попри все, кількість жителів збільшувалася і в першій половині 19 століття село стало значно більше. Зараз це великий райцентр з чималою кількістю людей, де добре розвинений туризм та інфраструктура.
Безмежно красиве селище Міжгір'я в Закарпатті все покреслене водоймами, наче пензлем. Одна з гірських норовистих і красивих річок – це Ріка, а далі вона розділяється на рукави – Воловець, Грабовець, Прогудня. Доповнює пейзаж одна з найвищих гір Карпат Стримба, а підкреслюють її масивний лісовий оксамит значно нижчі гори – Кук і Кам'янка. Щоб більше туристів відчувало щастя від перебування серед природи, в селищі наполегливо розвивають інфраструктуру. В районі Міжгір'я відпочинок набуває міграційного характеру. Воно і недивно, оскільки поруч:
- озеро Синевір;
- водоспад Шипіт;
- водоспад Кам'янка;
- мінеральні води;
- болото Глуханя;
- гейзер у с. Вучкове;
- музей «Колочавська вузькоколійка»;
- музей «Старе село».
Є популярна асоціація із словом «водомістилище» – це відпочинок у Міжгір'ї
Нехай Вас не жахає назва «око Карпат», тому що це одно з наймальовничіших гірських надбань – озеро Синевір. Майже кілометр підйому вартий докладених зусиль, щоб своїми очима дивитися на чистісінькі глибокі тихі води. Про купання в озері мріяти не варто, але на плотах кататися утішно. А як ще використовують плоти, дізнаєтеся в музеї лісу і сплаву. Побушуємо?! Водоспад заввишки 14м – це сукупність нерівних каскадів Шипота. Звуковий супровід від пінистих струменів, що скачуть, лунає на десятки метрів від епіцентра водоспаду. Влітку біля цього місця святкують Івана Купала, і це привело до думки будувати поряд бази для відвідувачів. Рівно в половину висоти Шипота відрізняються каскади іншого водоспаду – Кам'янки. Зрозуміло, що він поблизу села з такою ж назвою.
Зони мінеральних джерел в районі Міжгір’я зустрічаються часто у вигляді червоних калюжок. Це лише з естетичної точки зору виглядає непрезентабельно. Насправді, через високий рівень заліза в воді поверхня, яку торкнулася вода з джерела, стає червоною. Вода з колонок смачна, сильно газована. Чи ж це не мрія, друзі? Поміркуйте, що туристи можуть чекати більше двох годин? Відразу скажемо, що це не потяг, а все ще відпочинок. У Міжгір'ї, а точніше не доїжджаючи до нього з Хусту, в урочищі Петровець у с. Вучкове, б’ють гейзери, які викидають пінисті струмені мінеральної дуже солоної води. Точного часу цього втішного явища не скаже ніхто, але мандрівники готові чекати годинами заради цих декількох хвилин.
Тут Вам і болото, і музеї – справжні принади, а не тури. Міжгір’я – цікавий район.
Чим би ще приманити туристів? Гори з будь-якою складністю підйому, різноманітною рослинністю. Водойми – невичерпна кількість. А багато Ви чули про болота? Глуханя – нечувано цінна пам'ятка природи. Тут знаходять рідкісні рослини, занесені в Червону книгу України. Довгий час землі цієї місцевості висушувалися сонцем, витоптувалися худобою, використовувалися для добування торфу. Благо, зараз опікуються над збереженням болота Глухані, що вже і так значно втратило територію. І це ще не все!
Якщо можна згадати безмежну пелену фактів, то це найпрекрасніші тури! Міжгір’я – район, унікальний сам по собі. А що Ви скажете про історію в 10 вагонів? Ви правильно мислите, якщо здогадалися, що вагони ешелону і є експозиції музею "Колочавськая вузькоколійка" в с. Колочава. Новий виток часу – новий вагон. У тому ж селищі розташований музей «Старе село». Тут подібний принцип – в кожній новій будові своє вогнище культурного побуту.
