Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Є на землі місця, де можна побути наодинці з природою, з самим собою. Де думається легко і дихається на повні груди. Одним з таких куточків планети є село Велика Бакта. Де це? Ми розповімо прямо зараз... А, до речі, вас не дивує той факт, що про таке приголомшливе місце ви дізнаєтеся тільки тут? Готові посперечатися, що ви вперше читаєте про це. Або, може, якщо вам доводилося тут колись раніше відпочивати – ви цілеспрямовано шукали інформацію про Велику Бакту.

Різноманітне село Велика Бакта

Є в Закарпатській області, Берегівському районі, невелике село, яке носить назву Велика Бакта.

Розташувалося воно в 8км від районного центру. Населення там не велике – всього-то 1200 чоловік, але дуже багатонаціональне, населене угорцями, росіянами, українцями, литовцями, білорусами, ну і звичайно ж місцеві жителі.

Звичайні будинки і сучасні приватні новобудови, багатоповерхівки і історична архітектура – тут є все. Цікава природа, неймовірні пейзажі. Дивно, що такий крихітний населений пункт об'єднує в собі стільки різного. Це як калейдоскоп, милуватися яким хочеться нескінченно довго.

Старовинні пам'ятки Великої Бакти

Однією з головних визначних пам'яток Великої Бакти є палац Очкаї, який визнаний архітектурним надбанням. Інша назва – палац Адольфа Готтесмана, другого власника даного маєтку, яке вважається більш правильним. У його підвалі є старовинний винний льох.

Нині цей прекрасний маєток знаходиться в розпорядженні Закарпатського інституту агропромислового виробництва. А якою величчю віє від зростаючого поруч дерева. Це не просто розлогий тополь! Що б його обхопити, знадобиться близько 7 чоловік, адже товщина його стовбура перевищує 6 метрів. Вік дерева-велетня точно не відомий, за різними даними варіюється від 300 до 500 років.Неможливо обійти увагою і палацовий парк 18 століття, який занесений до природно-заповідного фонду Закарпаття. Тут ростуть унікальні види дерев, які з різних куточків були сюди привезені.

Давня історія села Велика Бакта

Свій початок історія Великої Бакти бере ще в далекому 1232 році. Існує думка, свою що назву село отримало від угорських дворян Боктаї, що жили на цій території раніше. У 18 столітті під час визвольної війни, угорський офіцер Очкаї отримав в подарунок ці землі. Він то і побудував палац. Але тільки після того, як австрійський землевласник Адольф Готтесмана викупив цю територію, маєток отримав той зовнішній вигляд, яким ми можемо милуватися.

 

Після смерті всіх нащадків палац і вся земля перейшли у володіння угорського королівства. І вже на початку XX століття тут почав свою діяльність королівський сільськогосподарський інститут. А з 1989 року в головній будівлі розташувалася Закарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція. І це далеко не вся історія даного села, адже тільки побувавши тут, можна дізнатися набагато більше!

15.06.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали