Хто з нас не хотів хоч раз в житті потрапити на край світу? А можливо ви обіцяли своїй коханій людині відправитися з нею туди? У вас є можливість побувати на краю нашої мальовничої країни, в самій західній точці України – місті Чоп.
Спокійний і розмірений Чоп
У кожного міста, як і у людини є свій характер. Один – веселий і життєрадісний, в якому хочеться кружляти як у вирі, інший – трохи сумний і підштовхує нас на глибокі думки. Є міста красиві і успішні, сірі і одноманітні.
Чоп має свій особливий характер. Він впевнений, неспішний і дуже значний. Розташувалося місто між річок Тиса та Латориця, і є важливим транспортним вузлом зі Словаччиною та Угорщиною. Практично половина населення – угорці.
Пам'ятки прикордонного міста Чоп
Перебуваючи на кордоні з Європейськими країнами, місто запозичило і приміряло на себе схожий образ. Прогулюючись вулицями відчуваєш себе в Європі, де особливе планування вулиць і будинків, незнайома мова і усміхнені люди, які не губляться в міській метушні.
Архітектурними пам'ятками Чопа є Реформаторська церква та Римо-католицька церква Св. Анни. Остання була зведена в 1903 році.
Наявність величезної зеленої території в місті, робить його особливо привабливим в весняний період, коли всюди квітнуть яблуні і вишні. Завдяки існуючим річкам, відпочинок тут просто чудовий. Можна просто полежати на березі або зайнятися риболовлею.
Історія міста Чоп
Свій історичний початок Чоп бере в далекому 1281 році, про що згадується в угорських літописах. Жили в той час на цій території феодали Чопі. Їх прізвище і послужило назвою міста. Ця територія ласий шматочок, тому тут часто змінювалася влада, культура і релігія. За весь час свого існування місцевість була під управлінням 142 власників.
![]() |
![]() |
Важливим періодом у розвитку стало будівництво залізничної лінії в 1872 році. У 1945 році територія стала входити до складу України. Статус міста обласного підпорядкування було присвоєно в травні 2003 року. Подорож на західну крайню точку України обов'язково вам запам'ятається!